Basında Biz

auqa

Akyildiz Aqua Park Yazin Vazgeçilmezi

29.06.2010 - 5824 | Balikesir Politika

  Balikesir’in ilk ve tek akua parkinin bulundugu Akyildiz AQua Park ve kapali yüzme havuzu sezonun açilmasiyla birlikte hareketli günler geçiriyor. Dershanelerin, yüzme kulüplerinin dönemsel kayitlarinin yani sira halka da açik olan Akyildiz Akua Park ve Kapali Yüzme Havuzu’yla ilgili isletmenin sahibi Erhan Akyildiz ve yüzme antrenörü Kamile Men’den bilgi aldik.

Balikesir’in ilk AQua Parki ve kapali yüzme havuzuyla ilgili bilgi veren Yüzme Antrenörü Kamile Men, 15 Haziran tarihinde sezonu açtiklarini ve kurslara yogun bir ilginin oldugunu söyledi. Okullarin, dershanelerin ve spor kulüplerinin kayit yaptirdigi yüzme havuzunun halka da açik oldugunu kaydeden Men, sözlerine söyle devam etti: “Eglence amaçli akua park ya da yüzmek için kapali yüzme havuzumuz belli saatler arasinda vatandaslarimizin hizmetinde. Bunun yani sira sadece bayanlarimiza özel yüzme günlerimiz var. Sabahtan öglene kadar kurslar var. Bu kurslara 6 yasindan yetiskinlere kadar hitap ediyor. Yüzme kursuna 100- 150 arasi kursiyer bulunuyor. Bayanlar için yapilan yüzme günlerine ise 30 bayan geliyor. Hafta içi 12.30’tan 19.00’a kadar, hafta sonu 11.00’den 19.00’da kadar halka hizmet veriyoruz. Halka açik saatlerde akua park ve kapali havuzdan yararlanabiliyor. Akua parkta ise 110 metre uzunlugunda kaydiraklarimiz var. Burada yer alan akua parkta çogu yerde bulunmayan aletler var. 

Yari olimpik kapali 
havuzun boyu degisiyor

Akyildiz AQua Park ve Kapali Yüzme Havuzu’nda, Beden Egitimi Spor Yüksek Okulu’ndan mezun olan 7 yüzme antrenörünün çalistigini dile getiren Antrenör Kamile Men, “ Akua parka genelde eglenmek için kullaniliyor. Yüzme havuzunda ise antrenörler yüzme ögrenmek isteyenlere yardimci oluyor. Yari Olimpik kapali yüzme havuzunun yari sira çocuk havuzumuz var. Kapali havuzumuzun bulunmasindan dolayi 12 ay boyunca gerek halka gerekse kulüplere hizmet veriyoruz. Bunun yani sira çocuklarini buraya getirip bekleyen aileler için kafeteryamizda zaman geçirme imkâni var. Havuzlarimizin boyu ise 1.40 metreden 1. 75’e kadar yükseliyor. Öte yandan yüzme bilmeyen çocuklar için özel havuzlarimiz bulunuyor” dedi. 

Bayanlar için 
özel yüzme günleri
Balikesir’de eglence alaninda en önemli yatirimlardan birine imza atan basarili isadami Erhan Akyildiz’da yaptigi açiklamada ilginin her geçen yil arttigini söyledi. Havalarin durumuna göre havuzun doluluk oranini degistigini dile getiren Akyildiz, “ Daha önce Balikesir’de akua park tarzi eglence yerleri yoktu. Simdi insanlar akua parka eglenmek için geliyor. Bunun yani sira memurlar, esnaflar ve çalisanlar her zaman tatil firsati bulamiyor. Günlük streslerini ve yorgunluklarini burada atiyorlar. Kurslarda ise bu zamanlar daha çok dershanelerle çalisiyoruz. Dershaneler yaz günlerinde hem egitimlerini veriyorlar hem de yüzme kursu düzenliyorlar. Bu yil yeni bir sey daha yaptik. Çalisan anne- babalarin çocuklarini düsünerek aksam kurslarini faaliyete geçirdik. Birde bayanlar için Sali ve Persembe günleri özel yüzme günlerimiz oluyor. Kapali yüzme havuzumuz oldugu için 12 ay boyunca spor kulüplerinin ve halkimizin ihtiyaçlarina karsilik veriyoruz. Gün ve saat kavrami olmadan yüzmek isteyenlere hizmet veriyoruz” dedi.

Ulasim sikintisi var
Is hayatinda denenmemis projeler üzerine yogunlastigini ve hayata geçirdigini dile getiren Akyildiz Akua Park ve Kapali Yüzme Havuzu sahibi Erhan Akyildiz, “ Is hayatinda farkli ve denenmemis projeler benim ilgimi çeker. Akua park projesi de Balikesir için farkli ve gündeme gelmemis bir konuydu. Burada bu konuda bir eksikligin oldugunu düsündüm ve burayi yapmaya karar verdim. Projenin de iyi olmasi için hiçbir seyden fedakarlik yapmadik. 7 tane antrenörümüz, 1 güvenlik, 1 saglikçimiz var. Bu kadar yatirima ragmen ulasim konusunda büyük bir sikintimizda var. Gala Tesisleri’nin, Nikah Salonu’nun ve bizim bulundugumuz bölgeye hiç toplu tasima araci geçmiyor. Insanlar Emniyet’in oradan buraya kadar yürümek zorunda kaliyorlar. En azindan buradan otobüsler geçebilir” dedi.